رفتن به محتوای اصلی

خبرها

برگزاری جلسه خانه صنعت و معدن در دانشگاه صنعتی سجاد و عقد تفاهم‌نامه

در جلسه‌ای که روز چهارشنبه مورخ ۲۶ تیرماه سال ۱۳۹۸ در دانشگاه صنعتی سجاد با حضور رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان، جناب آقای مهندس حسینی و جمعی از صاحبان صنایع و اساتید دانشگاه برگزار گردید. با امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه صنعتی سجاد و خانه صنعت، معدن و تجارت استان، دانشگاه صنعتی سجاد به باشگاه دانشگاهی پیوست.

در این جلسه ابتدا آقای دکتر رضایی‌نیک معاونت پژوهشی دانشگاه به معرفی دانشگاه صنعتی سجاد و دستاوردها و توانمندی‌های آن پرداختند در ادامه آقای مهندس حسینی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با نقش مهم دانشگاه‌ها در توسعه و رونق صنعت استان ایراد سخنرانی داشتند و ایشان خاطر نشان فرمودند که مباحث درسی به تنهایی برای آماده‌سازی دانشجویان و ورود آنها به صنعت کافی نبوده و نیاز به مهارت افزایی و کسب تجارب صنعتی در طی تحصیل می‌باشد.

آقای دکتر مافی‌نژاد، رئیس هیأت امنای دانشگاه صنعتی سجاد پس از صحبت صاحبان صنایع، آمادگی دانشگاه را برای ارتباط هر چه بیشتر با صنعت اعلام نموده و برای انجام پایان‌نامه‌های کاربردی و طرح‌های پژوهشی و رفع معضلات صنعت اعلام آمادگی نمودند. در ادامه آقای دکتر قاینی، معاونت آموزشی دانشگاه در ارتباط با رشته‌های کاربردی و صنعتی دانشگاه، درجه علمی اساتید هیأت علمی و دانش‌آموختگان دانشگاه سخنرانی فرموده و ایشان نیز هدفمندی دوره‌های کارآموزی دانشجویان دانشگاه، طرح‌های پژوهشی و ارتباط با صنعت را از اهداف مهم دانشگاه در سال‌های اخیر دانسته و از اهمیت آن صحبت فرمودند.

همچنین تعدادی از اساتید دانشگاه با ارائه سوابق و موضوعات علمی و کاربردی مورد علاقه خود در خصوص رفع مشکلات صنعت اعلام آمادگی کردند.

در انتهای جلسه تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه صنعتی سجاد و خانه صنعت، معدن و تجارت استان به امضا رسید و دانشگاه صنعتی سجاد به باشگاه دانشگاهی پیوست. همچنین با ابلاغ حکمی از طرف آقای مهندس حسینی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان، آقای مهندس مرتضی مهاجر به عنوان مدیر باشگاه جوانان خانه صنعت، معدن و تجارت استان انتخاب شدند.

در متن این تفاهم نامه آمده است هدف از این تفاهم‌نامه ایجاد همکاری متقابل در زمینه‌های علمی- پژوهشی و آموزشی با در نظر گرفتن کلیه منابع و امکانات طرفین اعم از فنی، تولیدی، نیروی انسانی و اطلاعات، تجربه و تخصص آنان با تأسیس و آغاز به کار باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی می‌باشد.