رفتن به محتوای اصلی

خبرها

دریافت مدال نقره توسط دکتر بابک عظیمی عضو هیات علمی گروه علوم ورزشی دانشگاه سجاد در رویداد IWIS لهستان

روابط عمومی
-18
شنبه، ۲۲ آبان ۰۰

دکتر بابک عظیمی ثانوی، عضو هیات علمی گروه علوم ورزشی دانشگاه سجاد، با طراحی و ساخت ماسک بیولوژیکی گیاهی مبتنی بر فناوری نانو موفق به کسب رتبه دوم و مدال نقره رویداد IWIS لهستان شد.

IWIS بزرگترین رویداد در لهستان و یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی اروپا در زمینه نوآوری و خلاقیت است.

در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، «ماسک‌های صورت» یکی از مهم‌ترین تجهیزات بهداشتی هستند، علی الخصوص در کشورهایی که در تزریق واکسن با تاخیر عمل کرده‌اند. انواع مختلفی از ماسک‌ها در بازار وجود دارد و این تنوع از زمان شیوع ویروس کرونا چندین برابر شده است. هدف از طراحی و ساخت این ماسک خاص، کشف و بهبود معایب و کمبودهای ماسک‌های موجود در بازار است که طی مطالعات و بررسی‌های میدانی انجام شده است. این ماسک از ۴ لایه به شرح زیر تشکیل شده است: ۱- لایه چهارم: لایه داخلی کتان و پنبه با روکش کیتین هیدروکسید پتاسیم ۲- لایه سوم: لایه میانی الیاف ترکیبی لوفا و لیمو گراس ۳- لایه دوم: لایه بیرونی نانوالیاف و در نوع بالینی آن نانوذرات ریز نقره، پالادیوم و اکسید مس ۴- لایه اول: لایه پوشش خارجی باند تابیده شده با ترکیب آبگریز

این جشنواره با حضور نمایندگان بسیاری از کشورهای آسیایی، آفریقایی، آمریکایی و اروپایی مانند: کرواسی، مصر، عربستان، ایران، کانادا، مالزی، کره و بریتانیا برگزار شد. در این رویداد، لهستانی‌ها و مخترعان بین المللی بیش از ۴۰۰ اختراع ارائه کردند. نمایشگاه بین المللی اختراعات ورشو هر ساله با سخنرانی‌ها و سمینارهایی در مورد حقوق مالکیت معنوی و اعطای حق ثبت اختراع همراه است.

در این جشنواره و نمایشگاه بین المللی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی لهستان، شرکت‌های فناور و مخترعان از سراسر جهان شرکت داشتند. دستاوردهای مخترعان در ۱۲ دسته شامل: محیط زیست و حفاظت از محیط زیست توسط مهندسی، ساخت و ساز، الکترونیک و صنایع نساجی و شیمیایی، تا راه حل‌های نوآورانه در حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی ارائه گردید.

ضمن عرض تبریک به آقای دکتر بابک عظیمی، دانشجویان گرامی و اساتید محترم دانشگاه سجاد برای ایشان موفقیت‌های روزافزون را از خداوند منان خواستاریم.

1

روابط عمومی