رفتن به محتوای اصلی

خبرها

فراخوان پذیرش جذب دانشجوی بین‌المللی و تربیت نیروی انسانی متخصص در دانشگاه سجاد

روابط عمومی
-18
دوشنبه، ۲۲ شهریور ۰۰

امروزه حرکت به سمت بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها و گسترش روابط علمی بین‌المللی امری غیرقابل انکار در پیشرفت‌های علمی و ارتقای کیفیت آموزش عالی می‌باشد. دانشگاه‌های بین‌المللی با ایجاد گفتمان مشترک میان فرهنگ‌های مختلف می‌توانند باعث اعتلای فرهنگی و اجتماعی در جوامع شوند. بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها همچنین می‎‌تواند باعث بهبود کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی شود. لذا در راستای اولویت بین‌المللی‌سازی دانشگاه و حضور فعال در عرصه‌های جهانی، اهمیت جذب دانشجوی بین‌المللی در کنار آموزش دانشجویان ایرانی، جز وظایف مهم دانشگاه به شمار می‌رود که باید به آن توجه بسیار نمود.


بین‌المللی‌سازی دانشگاه و گسترش ارتباطات و تعاملات علمی- بین‌المللی مورد توصیه و تأکید در اسناد بالادستی می‌باشد. به همین جهت بین‌المللی‌سازی آموزش عالی و توسعه این مهم در دستور کار و سیاست‌های قطعی دانشگاه سجاد نیز قرار گرفته است؛ که تلاش‌ها و حمایت‌های لازم جهت رسیدن به این هدف مهیا گردیده است. ثمرهٔ پیگیری‌های صورت گرفته منجر به اخذ مجوز از دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت جذب دانشجوی بین‌الملل شده است.


دانشگاه سجاد از میان متقاضیان بین‌المللی واجد شرایط در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری براساس آیین‌نامه پذیرش دانشجویان بین‌المللی (غیر ایرانی)، در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ برای رشته‌های ذیل دانشجو می‌پذیرد.

لیست رشته‌های پذیرش در مقاطع تحصیلی

روابط عمومی