رفتن به محتوای اصلی

دانشجویی و فرهنگی

مرکز مشاوره

مدیر مرکز مشاوره:

مرکز مشاوره محلی است برای عرضه خدمات روان‌شناختی به‌صورت فردی و گروهی.
کارشناسان این مرکز تجارب علمی و عملی خود را در جلسات خصوصی با رعایت اصول محرمانه بودن مباحث و در جوی آزاد در اختیار دانشجویان مراجعه‌کننده قرار می‌دهند. موضوعاتی که اغلب در این جلسات مطرح می‌شود شامل راهنمایی در زمینه‌های تحصیلی، شغلی، ازدواج و خانواده می‌باشد که با بهره‌گیری از شیوه‌های مختلف (شناخت‌درمانی / روان‌درمانی و روان‌پزشکی) به حل مسائل دانشجویان می‌پردازند.
مرکز مشاوره در ساختمان شماره ۲ و در حوزه معاونت دانشجویی قرار دارد و محل استقرار روان‌سنج و روان‌شناس می‌باشد.
دفتر مشاوره در دانشکده به ارائه خدمات مشاوره فردی می‌پردازد. اگر فردی در مورد موضوعات مختلف مانند مسائل زیر احساس نگرانی نمود با مراجعه به مشاور مشکل خود را حل خواهد کرد:

۱. عدم آگاهی از چگونگی روش مطالعه و برنامه‌ریزی درسی
۲. سازگاری با محیط جدید
۳. افت یا شکست تحصیلی
۴. مشکل در روابط بین فردی
۵. مسائل خانوادگی
۶. بی‌خوابی و بی‌اشتهایی
۷. استرس و مشکلات مربوط به آن
۸. بی‌حوصلگی و غمگینی در اغلب اوقات شبانه روز و ...

جهت مشاوره حضوری به بخش برنامه حضور کارشناسان مراجعه فرمایید.
از اقدامات این مرکز در طی سال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برگزاری کارگاه‌های آموزشی جهت بالا بردن بهداشت روان دانشجویان توسط مرکز مشاوره. اطلاعیه‌های این نوع کارگاه‌ها در دانشگاه نصب می‌گردد و دانشجویان می‌توانند داوطلبانه در آنها شرکت نمایند.
  • ارائه خدمات مشاوره فردی در دفتر مشاوره که در ساختمان شماره ۲ در دانشگاه قرار دارد.


در دفتر مشاوره چه می‌گذرد؟
هر مشاوره دو طرف دارد. آن که مشاوره می‌دهد مشاور نام دارد و آن که مشاوره می‌گیرد مراجع نام دارد. مراجع می‌تواند با یک مشاور متخصص به طور منظم ملاقات داشته باشد. دراین ملاقات‌ها مراجع می‌تواند در مورد هر موضوعی که مد نظرش می‌باشد با مشاور صحبت کند. اگر مراجع در صحبت کردن با مشاور مشکل داشته باشد مشاور به وی کمک خواهد کرد تا از آن دشواری عبور کند.
هدف از مشاوره، یادگیری جدید و سازگارانه تری است که مراجع با میل و توانمندی آنها را جایگزین یادگیری‌های قبلی می‌نماید. مشاوران بر این اساس از دانش نظری و حرفه‌ای خوبی در زمینه زدودن یادگیری عادات و رفتارهای نامطلوب و همچنین تحکیم یادگیری الگوهای رفتار سازگارانه دارند. فقط کافی است قدم اول را بردارید تا قدرت یاری‌دهنده‌ی مشاوران را دریابید.
اخلاق حرفه‌ای مشاوران آنها را ملزم می‌کند که امین و رازدار و همدل باشند تا بتوانند خدمات خود را به نحو احسن ارائه کنند. اعتماد و اطمینان متقابل، سنگ بنای روابط حسنه و انسانی است. بنابراین اصل رازداری از ارکان بسیار مهم مشاوره است بدین معنا که بحث در مورد هر مسئله‌ای بین شما و مشاور باقی خواهد‌ماند.

دکتر مریم قضایی

سرپرست مرکز مشاوره
تلفن: ۳۶۰۲۹۰۰۰ داخلی ۲۰۱

نام و تخصص مشاورين فعال در مركز مشاوره

ردیف نام مشاور مدرک تحصیلی نوع خدمات
۱ دکتر مریم قضایی دکترای روانشناسی زمان حضور : چهارشنبه ۸ الی ۱۲
۲ دکتر مهدی طاهری دکتری روانشناسی زمان حضور : دوشنبه ۱۰ الی ۱۴